مشاوره آنلاین و نوبت دهی پزشکان همدرد اول
مشاوره آنلاین و نوبــــت دهـی پزشکــــــــان

برای درد دست به چه دکتری مراجعه کنیم

دکتر درد دست

 

برای درد دست به چه دکتری مراجعه کنیم ؟

برای این که بتوانید پزشک مورد نظر برای مشکل درد دست خود را بیابید در ابتدا باید بدانید که مشکل دست به چه عللی ایجاد میشود تا بتوانید با احتمال اینکه درد شما در کدام گروه قرار می گیرد پزشک مربوطه خود را به درستی انتخاب کنید.

 ما در ادامه برخی راهکارها و بیماری ها و علائمی که در کنار درد دست وجود داشته و می تواند شما را در این امر راهنمایی کند با هم مرور کرده و پزشک و مجموعه مرتبط با آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

در انتهای این مطلب میتوانید لیستی از کلینیک ها و پزشکان مرتبط با درمان درد دست را که به ترتیب رضایتمندی مراجعین خود مرتب شده اند را ببینید و در صورت ویزیت نظرات خود را با بقیه خوانندگان در میان بگذارید.

 

 در هر صورت اگر دنبال پاسخ سریعی برای این سوال خود هستید که برای درد دست به چه دکتری مراجعه کنیم پاسخ این سوال قطعاً کلینیک ارتوپدی و متخصص ارتوپد با تبحر در زمینه دست می باشد که در انتهای همین لیست می توانید برخی از کلینیکها و پزشکان برتر به انتخاب مراجعین خود را ببینید.

 

 در ادامه برخی از علائم و بیماری هایی که می تواند همراه با درد دست وجود داشته باشد و شما را جهت انتخاب پزشک مناسب راهنمایی کند با هم مرور می کنیم.

 

 

از علائم و بیماری هایی که می تواند همراه با درد دست وجود داشته چه میباشد ؟

 

  1. درد دست به همراه خشکی صبحگاهی

  2. درد دست به همراه سابقه ی ضربه و آسیب به دست

  3. درد دست چپ به صورت ناگهانی و گذرا همراه گرفتگی قفسه سینه

  4. درد دست همراه با بی حسی انگشتان

  5. درد دست همراه با درد گردن

  6. درد دست به همراه وجود توده در دست

  7. سایر موارد

1.درد دست به همراه خشکی صبحگاهی:

اگر دردی در دست خود دارید به همراه خشکی و سفتی در هنگام صبح می باشد و این خشکی و درد در مچ دست و انگشتان بیشتر دیده می‌شود و گاهی همراه با آفت دهانی سوزش ادراری مدفوع خونی و سایر علائم و بیماری ها می باشد به احتمال زیاد علت درد مچ دست و دست شما هم بیماری روماتیسمی می باشد.

 تشخیص و درمان بیماری روماتیسمی توسط متخصصین داخلی فوق تخصص روماتولوژی پزشک متخصص ارتوپد به بهترین نحو انجام می شود در هر صورت اگر به همراه درد دست خود دچار خشکی مفصلی هستید و یا بیماری روماتیسمی تشخیص داده شده دارید و می‌خواهید درمان جدی تر و قوی‌تری دریافت کنید پاسخ شما قطعاً مراجعه به کلینیک ارتوپدی و متخصص ارتوپد می‌باشد چرا که درمان های پیشرفته جدید به صورت غیر جراحی و جراحی توسط متخصص ارتوپد برای بیماری‌های پیشرفته ی روماتیسمی انجام می گردد.

2. درد دست به همراه سابقه ی ضربه و آسیب به دست:

 اگر شما در گذشته دچار آسیب به صورت ورزشی تصادف یا در حین کار و زندگی روزمره ی خود شده اید و این درد باعث کاهش فعالیت و اختلال در زندگی روزمره ی شما شده است است تشخیص و درمان این مشکل توسط متخصص ارتوپدی و یا در کلینیک های ارتوپدی که در آن می توانید مجموعه ای از تجهیزات اسکنر ها و وسایل تصویربرداری مناسب را در یک مجموعه بیابید انجام می گردد به عنوان مثال: اگر دچار پارگی رباط، شانه، آرنج و  مچ دست شده اید و یا در گذشته دچار شکستگی در ناحیه آرنج شانه مچ دست بوده اید و در حال حاضر دچار درد می باشید بهترین گزینه برای مراجعه جهت تشخیص و درمان درست کلینیک ارتوپدی و متخصص ارتوپد می باشد.

3. درد دست چپ به صورت ناگهانی و گذرا همراه گرفتگی قفسه سینه:

 اگر دچار درد دست چپ به صورت ناگهانی به همراه گرفتگی در قفسه سینه شده اید و یا بیمار شناخته شده قلبی و مشکل گرفتگی عروق قلب دارید و اخیراً درد آزاردهنده کوتاه مدت در دست چپ خود حس می کنید احتمال اینکه درد دست شما مربوط به قلب باشد بسیار زیاد است و توصیه می شود حتماً با متخصص قلب مشورت کنید.

 4. درد دست همراه با بی حسی انگشتان :

اگر دچار درد دست به همراه بی حسی در انگشتان هستید احتمالاً دچار گرفتگی عصبی در مچ دست آرنج و یا در ناحیه گردن شده اید.

تشخیص و درمان بهینه این مشکلات توسط متخصص ارتوپدی و توسط انجام نوار و عصب و عضله توسط متخصص مغز و اعصاب و یا متخصصین طب فیزیکی انجام میشود به صورت معمول در کلینیک ارتوپدی شما دسترسی به تمامی این پزشکان جهت تشخیص و درمان درست مشکل خود را خواهید داشت .

5. درد دست همراه با درد گردن :

اگر دچار درد دست هستید و درد گاه گاهی در گردن شانه بین دو کتف و گاهی سردرد را تجربه میکنید احتمالا مشکل شما به دلیل ایجاد دیسک گردن ایجاد شده است .

تشخیص دیسک گردن و درمان درست آن توسط متخصص ارتوپدی در کلینیک ارتوپدی به صورت بهینه قابل انجام است متخصصین جراحی مغز و اعصاب متخصص طب فیزیکی متخصص مغزو اعصاب سایر پزشکانی هستند که میتوانند به شما در درد دست که همراه با درد گردن و سر می باشد کمک کنند.

6.درد دست به همراه وجود توده در دست:

 اگر دردی در دست خود حس می کنید و دچار برآمدگی و یا توده در پشت دست خود هستید که اصطلاحاً به آن کیست گانگلیون گفته می‌شود بهترین مرکز جهت تشخیص و درمان بهینه شما متخصص ارتوپدی و کلینیک ارتوپدی است.

 7.سایر موارد:

 اگر درد دست شما با هیچ یک از موارد فوق همراهی ندارد و یا همراه با سایر مشکلات مانند:

شروع مصرف داروی جدید، سابقه بیماری مادرزادی عصبی، سابقه ام اس و غیره میباشد .

 بهترین مرکز جهت تشخیص و درمان ابتدایی شما و در صورت لزوم ارجاع به پزشک مربوطه کلینیک ارتوپدی و یا متخصص ارتوپد می باشد .

 سخن پایانی :

 همانگونه که مشاهده کردید اگرچه برخی از علل درد دست در نهایت توسط پزشکی به جز ارتوپد و کلینیک ارتوپدی درمان خواهد شد لیکن اغلب موارد درد دست مربوط به پزشک ارتوپد و کلینیک ارتوپدی بوده و بهترین مرکز برای مراجعه ابتدایی کلینیک ارتوپدی و متخصص ارتوپد می باشد در ادامه لیستی از پزشکان ارتوپد و کلینیک های ارتوپدی را مشاهده می کنید که می توانید امتیاز مراجعه کنندگان به آن مجموعه را دیده و نظرات آنها را بخوانید و در صورت تمایل پس از مراجعه به مرکز مربوطه نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

هم
درد
اول
.
.
.